Hakkımda

PPL
PPL

Bende Girişimcilik

Ben henüz yaşım 12-13 iken başladım ticarete, 19 yaşımda ilk şirketim ile girişken ruhumu başka bir dünyaya açtım. Bu yazıyı kaleme aldığımda kurduğum şirketlerden 3 tanesini satmış, 3 tanesini kapatmış durumdayım. Halen aktif 4 şirketim ise karlı olarak hayatlarına devam etmektedirler.

Girişim benim için risklere göğüs gerebilme, sorun ve zorlukları çözmek için sırtlayabilme ve bardağın dolu tarafını boşluğunu kabullenmiş olarak görebilme sanatıdır. Bu yüzdendir ki SpaceMan dahilindeki işlere sadece parasal yatırım değil girişimcilere şirket içi alanlarda da destek sağlayarak hızlandırıcı görevi üstlenebiliyorum.

 

 

 

 

Bende Internet ve Teknoloji

Disco!
Disco!

Teknoloji hep ilgimi çekti, fakat zorluğu ve uzun süreli geliştirme zamanları maalesef benim gibi sabırsız bünyeler için uygun olamadı. Internet hayatımın erken döneminde içine girdiğim bir mecra oldu. Çabuk alıştım, kolay adapte oldum.

Şuanda bu 2 ilgi alanım birleşti ve iç içe iş geliştirmeye müsait hale geldi. Her dönemde popüler oldu bu ikili, bazen elektronik dediler, bazen oyuncak şu sıralar giyilebilir teknolojiden akıllı ev ürünlerine kadar bolca takma isim kazandılar.

Bebek Kamerasından araç takip sistemine akıllı ev ürünlerinden sızdırmaz bardağa kadar kimsenin ilgi göstermediği ve anlamadığı pek çok alanda yatırımlarımın sebebi sanırım budur.

 

 

Bende Melek Yatırım İşleri

2014 yılı sonu itibari ile anladığıma inandığım ufak tefek alanlara destek vermeye çalıştım. Şuanda 9-10 tanesi büyük toplamda 20 den fazla şirkete veya fikre ortaklık yapmış durumdayım. Bu alanda SpaceMan adında bir marka ile hayatımıza devam ediyor, geleceğin değerli şirketlerine  ve fikirlerine ekibim ile birlikte destek vermeye çalışıyoruz.

SpaceMan, Yatırım yapmaya ek olarak fikirlerin ve şirketlerin geliştiği bir kuluçka merkezine ek olarak olgunlaşmış şirketlerde işi daha hızlı geliştirme ve büyüme amaçlı çözümler sağlamaktadır.

Şimdilik benim acemisi olduğum bir alan olsada bu alandaki heyecanımın tarifi yoktur.